„Maryjo, Tyś naszą nadzieją.”

Majowe czuwanie adoracyjne
„Maryjo, Tyś naszą nadzieją.”
Nie trzeba rzeczy wielkich i wzniosłych, aby ocalić świat. Na szczycie zbocza Cova da Iria Maryja daje ludziom nadzieję na pokój.

Troje pastuszków: Łucja , Hiacynta i Franciszek  13 maja 1917r.  w koronie dębu skalnego zobaczyło Matkę Bożą w kuli światła. To im objawia się i opowiadając o raju, czyśćcu, piekle oraz cierpieniach dla nawrócenia grzeszników, prosi o odmawianie  różańca. On ma moc uśmierzenia wojen i przebłagania za grzechy.

„O Matko ludzi i ludów, Tobie znane są wszystkie ich cierpienia i nadzieje, Ty czujesz po macierzyńsku  wszystkie zmagania między dobrem i złem, światłością i ciemnością, jakie wstrząsają światem - przyjmij nasze wołanie skierowane w Duchu Przenajświętszym wprost do Twojego Serca i ogarnij miłością Matki i Służebnicy tych, którzy najbardziej na to czekają  - a zarazem: na których zawierzenie Ty również czekasz szczególnie. Weź w swą macierzyńską opiekę całą rodzinę ludzką, którą z żarliwością Tobie, o Matko, zawierzamy. Niech dla nas wszystkich przybliży się czas pokoju i wolności, czas prawdy, sprawiedliwości i nadziei.”

Św. Jan Paweł II  był orędownikiem zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Do kogo, jak nie do Matki Boga i Jej pośrednictwa, mają się ubiegać grzesznicy, strapieni, cierpiący i proszący o łaskę dla innych współbraci? Jej kochające Serce zawsze każdego wysłucha.
Adorację Najświętszego Sakramentu z Najświętszą Maryją Panną i Jej Orędziem Fatimskim, która miała miejsce 6 maja, zakończył ks. proboszcz Mirosław Wądrzyk indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i Apelem Jasnogórskim.

Modlitewne spotkanie zostało przygotowane przez Grupę Muzyczną „Barka”.

Weź i Ty do ręki różaniec…