Modlitwa o POKÓJ w naszej świątyni

Styczniowa pierwszosobotnia adoracja Najświetszego Sakramentu
Modlitwa o POKÓJ w naszej świątyni
   7 stycznia o godz. 20:00, już po raz kolejny, w naszej światyni odbyła się adoracja Najświetszego Sakramentu. Tym razem w modlitwie wstawienniczej polecaliśmy sprawy POKOJU na świecie a także w sercu każdego człowieka.

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani"

(Mt 5:9)

We współczesnym świecie targanym różnymi konfliktami to wołanie o pomoc do Boga wydaje się szczególnie ważne. Człowiek pragnie szczęścia. Czy można być szczęśliwym, mając w sercu ból, gniew, nienawiść, żądzę władzy, pieniędzy, posiadania i śmierć niewinnych ludzi na swoich rękach ? Każdy z nas zamyka się w swoim „małym świecie”. Słucha komunikatów radiowych, czyta gazety, przegląda Internet i ogląda telewizję. Ktoś ginie w czasie wojny, ktoś inny w wyniku ataku terrorystycznego, ktoś kogoś zabija, bo pragnie jego własności. Jeśli nie reagujemy, umiera nadzieja na szukanie dobra w drugim człowieku. Będąc uczniami Chrystusa, nie możemy pozostać bierni.
   Ta sobotnia modlitwa była kolejnym etapem naszych poszukiwań Miłości, bez której nie ma Pokoju. Słowa Papieża Jana Pawła II, usłyszane ponownie podczas adoracji, są dowodem, że mamy w naszej wspólnocie wiele pięknych przykładów czynienia pokoju i dobra na całym świecie. Pomoc jednemu z potrzebujących braci , jest wyrazem naszej wiary. Nie trzeba czynić rzeczy wielkich, zacząć można od pokoju we własnym sercu. Wtedy łatwiej będzie pomagać innym. Miłość, cierpliwość, wyrozumiałość, spokój i tolerancja są kamieniami węgielnymi pokoju.

Ks. Proboszcz Mirosław Wądrzyk na zakończenie adoracji, przygotowanej i prowadzonej przez Grupę Muzyczną BARKA, udzielił jej uczestnikom indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Prosił również o wsparcie inicjatywy pomocy Syryjczykom. Konkretnej rodzinie przez pół roku można pomóc, wysyłając potrzebne pieniądze -510 zł miesięcznie. Radość dającego i szczęście obdarowanego . Uśmiech na twarzy potrzebujących i poczucie bezpieczeństwa. Na każdym z nas spoczywa ciężar odpowiedzialności za pokój na świecie i we własnym sercu. Czuwajmy i nie dajmy uciec chwili, w której jesteśmy komuś potrzebni. Rozważania i modlitwę zakończył Apel Jasnogórski.

Artykuł GOŚCIA NIEDZIELNEGO o styczniowym czuwaniu modlitewnym.

Zobacz GALERIĘ zdjęć. (źródło: bielsko.gosc.pl)

fot.: Gość Niedzielny