„Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!”

11 listopada ks. proboszcz Mirosław Wądrzyk z ks. Wojciechem Pastwą odprawili mszę św. w intencji Ojczyzny. W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe, przedstawiciele lokalnych społeczności oraz Orkiestra Dęta z Nowej Wsi.

W czasie Mszy św. ks. Wojciech wygłosił kazanie, w trakcie którego uświadomił nam, jak wielką moc ma słowo Ojczyzna. Dla każdego z nas są to: miejsce urodzenia, dom, szkoła, praca, kościół, rodzina, przyjaciele. Tak naprawdę, ile dla nas znaczy, odkrywamy dopiero, zgodnie ze słowami A. Mickiewicza, kiedy ją tracimy. Podzielił się również osobistym świadectwem – wspomnieniami swojej babci, która przeżyła rosyjskie łagry i doświadczyła okrucieństwa wojny.

Żyjemy w czasach pokoju. Dziękując Bogu za dar wolności i niepodległości, modliliśmy się o mądrość i roztropność, aby wszyscy Polacy umiejętnie z nich korzystali dla dobra Ojczyzny.