Droga Krzyżowa ulicami Nowej Wsi

Droga Krzyżowa - 7.04.2017
Droga Krzyżowa ulicami Nowej Wsi
Maryjo, naucz nas kochać Boga!”
„Okryj mnie chustą Twojej miłości.”

W tegorocznych rozważaniach drogi krzyżowej Jezusa poprowadziła nas Maryja. To Jej ufna wiara, niezmącona nadzieja i miłość, która nie ma końca, była i jest na przestrzeni wieków drogowskazem w naszym życiu, który pomaga nam być blisko Boga.
   Matka Boża kocha Jezusa i kocha nas. Ratuje, gdy toniemy w nienawiści. Podaje rękę, gdy dajemy się wciągnąć w sieć intryg, osądów i oceniania.
   Czasami, tak jak Ona, nie możemy pomóc komuś, kogo kochamy. Ból bezsilności  przenika nas. Może warto docenić pomoc innych w walce z bólem i bezradnością.
   Często „współcześni żołnierze” oddzielają nas od Jezusa. Czy starcza nam odwagi, by podejść bliżej? Czy potrafimy powstawać, wracać, przebaczać? Każda sekunda, każda chwila jest  ważna, jeżeli nie chcemy „przegapić” życia.

Maryja pomaga nam być wdzięcznymi za każde dobro, dostrzegać Jezusa w bliźnich, zauważać, że dla jednych upadek jest sensacją, dla innych ciosem. Ona do końca ufała Bogu. Nas często przeraża myśl, że coś musi się stać. Wielu jest niedowiarków we współczesnym świecie, który potrafi wszystko zważyć i zmierzyć… oprócz wiary, miłości i nadziei.

Zobacz GALERIĘ zdjęć.