„Czy świętość jest dla mnie?”

Listopadowe czuwanie modlitewne
„Czy świętość jest dla mnie?”
Tuż po dniu Wszystkich Świętych - 4 listopada - spotkaliśmy się na Adoracji Najświętszego Sakramentu ze św. Josemaríą Escrivá de Balaguer.

Każdy z nas jest powołany do świętości. Bóg nie wyrywa nas z otoczenia, w którym wzrastamy i pracujemy, ale daje możliwość dążenia do doskonałości poprzez dobre wykonywanie własnej pracy, która pozwala człowiekowi rozwinąć osobowość i jest świadectwem jego godności. Bóg kocha nas. Udowodnił to całym swoim życiem. Czeka na nas, potrzebuje naszej wierności, dlatego powinniśmy go naśladować. Jego życie i śmierć powinny zachętą dla naszego życia.  „Chrystus zmartwychwstały w nas zwycięży, a śmierć przemieni się w życie.”

Nieodłączną częścią drogi do świętości jest modlitwa, broń, dzięki której jesteśmy szczęśliwi i mamy siłę do spełniania Bożych przykazań. Ta droga jest dla wszystkich. Modlitwa to nie tylko słowa, ale każda forma kontaktu z Bogiem: westchnienie, spojrzenie, cisza serca i duszy…

"Kiedy znajdziesz się bliżej Krzyża, nie bój się, nie ulegaj zmęczeniu, jest to przejaw czułości Pana Boga. Czyż nie zdajesz sobie sprawy, że sprawach ludzkich dzieje się tak samo?: kiedy dwie osoby kochają się, radości i cierpienia jednej stają się radością i cierpieniami drugiej. Dlatego, kiedy dźwigasz Krzyż z wdziękiem, miej pewność, że spotkasz Jezusa i – z Jezusem – Maryję na drodze, którą Ci Pan wskazuje."
Indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyło modlitwę ze świętym Josemaríą Escrivá de Balaguer.

Za przygotowanie i poprowadzenie Adoracji ks. M. Wądrzyk podziękował Grupie Muzycznej Barka.