„Fatimskie Orędzie na dziś – zaproszeniem do przemiany życia”

Wielkopostne Rekolekcje Parafialne - marzec 2017
„Fatimskie Orędzie na dziś – zaproszeniem do przemiany życia”
Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii w tym roku wygłosił ks. Aleksander Smarduch, proboszcz Parafii św. Urbana w Hecznarowicach. W setną rocznicę objawień w Fatimie dał nam możliwość spojrzenia na walkę z ateizmem, przypominając słowa siostry Łucji.

Każda rozmowa w trakcie tych czterech dni była zaproszeniem do szukania Boga i znalezienia Go poprzez serce Matki Boskiej. Hiacynta, Franciszek i Łucja doświadczyli spotkania z Maryją i jej Niepokalanym Sercem. My wróciliśmy do Fatimy, aby przemyśleć swoje życie i dokonać w nim zmian.
   W każdym działaniu ważna jest intencja. Nie wielkość czynów. Codzienna modlitwa, dobre uczynki, msza święta i sakrament pokuty to podstawy naszej wiary, która jest wyrazem bezgranicznej miłości i zaufania.

Sakrament Pokuty daje moc oczyszczenia i pokazuje jak Miłosierny jest Bóg, który wybacza nam grzechy, które oddalają nas od Niego. Każdy rodzic troszczy się o to dziecko najbardziej, które jest chore. Robi wszystko, aby wyzdrowiało. Czy Bóg mógłby postąpić inaczej ? Jest naszym Ojcem i dlatego najbardziej troszczy się  o tych, którzy tego, najbardziej potrzebują, a tych wśród nas nie brakuje. Zmagamy się z tyloma problemami, że powinniśmy nieustannie czerpać wodę życia ze studni Chrystusowej Miłości.
Szczególną modlitwą jest różaniec porównany do  karabinu maszynowego, który strzela niewidzialnymi kulami miłości. Nie zabija, ale daje ocalenie, ratuje. Matka Boska otacza opieką cały świat, martwi się o wszystkich ludzi, wyprasza dla nich łaski. To dzięki Niej wielu znalazło drogę do Boga i zbawienia. Codzienny różaniec może zapewnić światu pokój i nawrócenie.
   Szczególne zaproszenie zostało skierowane do nas, abyśmy praktykowali nabożeństwo pierwszych sobót i rozpowszechniali je.
Nasza modlitwa w intencji grzeszników, w intencji wszystkich ludzi, całego świata w pokorze serca, za wstawiennictwem Matki Boskiej ma moc ocalenia współczesnego człowieka od samozniszczenia.
   Ks. Proboszcz Mirosław Wądrzyk, dziękując księdzu Aleksandrowi Smarduchowi za wygłoszone rekolekcje, podkreślił znaczenie i wartość podejmowania w życiu człowieka ciągłych prób dokonywania przemiany w swoim życiu.  Ten czas dla każdego z nas był momentem refleksji i przemyśleń. Pojednania z Bogiem i człowiekiem za wstawiennictwem Niepokalanej.