Pielgrzymka do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie

„Nie lękajcie się!”
6 maja 2017r. pielgrzymowaliśmy do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.
   Sanktuarium to powstało w ramach Centrum Jana Pawła II.  Nasza podróż  na „Białe Morza” związana była z odbiorem obrazu Jana Pawła II, który poświęcony zostanie 13 maja 2017r. podczas uroczystej Eucharystii  z okazji 35. rocznicy powołania do istnienia naszej parafii.

O godz. 10.00  w Sanktuarium była sprawowana Najświętsza Ofiara, podczas której modliliśmy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. W środku marmurowego ołtarza umieszczona jest kryształowa kapsuła z relikwią Jego krwi. W Kościele  znajdują się również  papieski krzyż pastoralny, ornat wraz z mitrą, krzyż, przed którym modlił się w prywatnej kaplicy oraz - co porusza najbardziej - naznaczona krwią sutanna, w którą Papież ubrany był w dniu zamachu na Jego życie 13 maja 1981 r. Świątynia jest Kościołem Jubileuszowym i znajduje się w niej Brama Miłosierdzia.
W czasie zwiedzania Centrum św. Jana Pawła II pielgrzymi wysłuchali prelekcji i mieli możliwość obejrzenia ekspozycji dotyczącej Całunu Turyńskiego  w ramach wystawy „ Kim jest Człowiek z Całunu?” Została ona przygotowana przez Zgromadzenie księży Legionistów Chrystusa we współpracy z Fundacją „Othonia” i krakowskim Centrum Jana Pawła II.  Zwiedzający  zobaczyli m.in. kopię Całunu, trójwymiarową  wizualizację Człowieka z Płótna oraz rzeźbę Luigiego E. Mattei  - Prawdziwy Bóg, prawdziwy Człowiek, który żył pomiędzy nami.

Pielgrzymka zakończyła się uroczystym wniesieniem i zawieszeniem obrazu św. Jana Pawła II do naszego kościoła oraz wspólną modlitwą.