Uroczystość BOŻEGO CIAŁA

KTO JEST DLA MNIE NAJWAŻNIEJSZY?

CZY DOSTRZEGAM WARTOŚĆ CUDU,
DZIĘKI KTÓREMU MOGĘ KARMIĆ SWOJĄ DUSZĘ?

To pytania, które powinien zadawać sobie każdy z nas. Szczególnie mocno wybrzmiewają one w Boże Ciało. Wielu z nas, jak podkreślił ks. Proboszcz Mirosław Wądrzyk, nie zdaje sobie sprawy z tego, że aby doświadczyć cudu, nie trzeba stać w kolejkach, starać się o bilety czy podróżować po kontynentach. Cud jest na wyciągnięcie ręki, każdego dnia w naszej świątyni jesteśmy Jego świadkami. Mamy możliwość uczestniczenia w CUDZIE MIŁOŚCI Boga do ludzi. My jednak zapatrzeni we współczesny świat, nie dostrzegamy Jego znaczenia. Dlatego papież Franciszek mówił: „Jezu, broń nas przed pokusami światowego pokarmu, który czyni z nas niewolników.” My Polacy w sposób szczególny czcimy Najświętszy Sakrament, przypomniał o tym w wygłoszonym kazaniu ks. Wojciech Pastwa. Modlitwa jest najlepszą tarczą i bronią. Ks. Jan Twardowski pisał: „Kiedy się modlisz – musisz zaczekać wszystko ma swój czas”. „[…] nie lękajmy się wiary, która w dzisiejszym świecie może się tylko pozornie wydawać słabą, bezsilną, bezbronną jak ziarnko gorczycy, najmniejsze z nasion. Ta pozornie bezsilna wiara jest wiarą heroiczną – początkiem cudów.”

15 czerwca 2017r. uroczysta Msza św. odprawiona została w powstałej w 1913 roku Kaplicy pod wezwaniem św. Jana Nepomucena. To ważne miejsce dla naszej wspólnoty. Przed wybudowaniem nowej świątyni to właśnie tutaj przychodziliśmy na spotkania z Bogiem i to właśnie stąd ruszyła procesja w uroczystość Bożego Ciała. Cztery ołtarze tematycznie były związane z 35-leciem erygowania naszej Parafii, 100-leciem objawień Matki Bożej w Fatimie, Rokiem św. Brata Alberta Chmielowskiego w 100 rocznicę jego śmierci i hasłem Roku Duszpasterskiego 2017 – „Idźcie i głoście”. Najświętszy Sakrament wędrował ulicami:Dworską, Moniuszki, Paderewskiego, Krótką i św. Floriana.

Ks. Proboszcz M. Wądrzyk na zakończenie procesji Bożego Ciała podziękował wszystkim, którzy włączyli się w uświetnienie tej uroczystości.