Czuwanie modlitewno-adoracyjne

Czuwanie modlitewno-adoracyjne - 04 marca 2017r.
Czuwanie modlitewno-adoracyjne
„Mąż  sprawiedliwy, który nosił w sobie całe dziedzictwo Starego Przymierza, równocześnie został wprowadzony przez Boga w początki Przymierza Nowego i Wiecznego w Jezusie Chrystusie.”
Jan Paweł II

4 marca Grupa Muzyczna Barka poprowadziła czuwanie modlitewne, które poświęcone było św. Józefowi – Oblubieńcowi Marii z Nazaretu. Po raz kolejny w pierwszą sobotę miesiąca śpiew i modlitwa wypełniły naszą świątynię.

Trudno jest zaufać komuś bezgranicznie… Święty Józef podjął decyzję. Zaufał Bogu i nie zawiódł się. Nie rozumiejąc, pełen obaw i wątpliwości poślubił przyszłą Matkę Jezusa i założył rodzinę, którą się opiekował. Cichy, pracowity, spokojny, skromny, cierpliwy, opanowany, sprawiedliwy, posłuszny Panu. Swoim życiem udowodnił, że piękno ludzkiego istnienia, tu na Ziemi, nierozerwalnie związane jest ze służbą Bogu, nawet jeśli nie wszystko rozumiemy, czego doświadczamy.

W świadomości nas – chrześcijan – żyje jako opiekun rodziny, wzór ojca, święty , do którego uciekają się modlący o dobrego męża i dobrą żonę.  Wybór towarzysza  życia  jest bardzo ważny w kontekście założenia rodziny i wychowania następnych pokoleń.
Ksiądz Proboszcz Mirosław Wądrzyk zakończył Adorację indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i Apelem Jasnogórskim. W ten ciepły marcowy wieczór  uczestniczący w czuwaniu  wrócili do domów napełnieni nadzieją, że św. Józef  będzie  nad nami czuwał, wskazując  drogę  życia prowadząca do domu Ojca.