Wspomnienie świętego Jana Kantego

Wspomnienie św. Jana Kantego
Wspomnienie świętego Jana Kantego
W piątkowy wieczór – 20 października - uczciliśmy wspomnienie św. Jana Kantego uroczystą Mszą św. sprawowaną przez ks. Krzysztofa Rębisza.

Zaproszony przez ks. proboszcza Mirosława Wądrzyka ks. Krzysztof, wikariusz w Parafii św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach, wygłosił również kazanie, w czasie którego, wspominając postać kanonizowanego 250 lat temu świętego, zwrócił szczególną uwagę na wartość słowa w życiu patrona naszej diecezji i naszym własnym. Współczesny człowiek powinien zwracać większą uwagę na to, co mówi, unikając manipulacji. Św. Jan Kanty jako nauczyciel, kapłan i wychowawca słynący z wielkiego miłosierdzia, swoim życiem pokazał, jak wielka jest siła słowa, które zawarte na kartach Starego i Nowego Testamentu, żyje do dziś. Od nas zależy, czy potrafimy w czasach skrótów i „bylejakości”, znaleźć czas na odkrywanie prawdziwej wartości słów Boga.

Po Mszy św. odmówiona została Litania do św. Jana Kantego i oddana cześć Jego relikwiom.

Oprawę Eucharystii przygotowała Grupa Muzyczna Barka.