Niedziela Powołań 2024

„Pójdź za Mną”.

28 kwietnia 2024r. nasza wspólnota modliła się o nowe powołania kapłańskie. Gościliśmy kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Uczestnicząc w Eucharystii, dawali świadectwo swojego powołania do popełnienia kapłańskiej posługi. Podzielili się refleksjami i przemyśleniami na temat swojego wyboru i drogi, którą idą razem z Bogiem. Odpowiedzieli na Jego wezwanie. Rozpoczęli wielką „przygodę”, podczas której uczą się poznawać siebie, współpracować z ludźmi, poznawać ich problemy i znajdować na nie lekarstwa. Najważniejszym jednak jest zaufać Bogu i poddać się Jego woli. Pójść za Nim.

Na Mszy św. o godz. 11.00 mieliśmy również możliwość podziękowania Bogu za powołanie dla Księdza Proboszcza Marka Duraja. Z okazji imienin wspólnota życzyła mu owocnej posługi kapłańskiej oraz  długich lat w zdrowiu. Zapewniła również o nieustającej modlitwie, która jest wsparciem dla każdego kapłana w codziennym życiu.